vidunas33333

header 

Renginiai

2020-01-25

Tradicinis mokinių meninio skaitymo konkursas Vydūno kultūros centro palėpėje
 
Kaip ir kiekvienais metais, į Vydūno kultūros centrą sausio 24 d. rinkosi Kintų pagrindinės mokyklos 5-10 klasių skaitovai, kur vyko meninio skaitymo konkurso mokyklinis turas. Šiame ture dalyvauti pasiūlyta 24-iems mokiniams, prieš tai praėjusiems atranką klasėse. Sausio 21-24 d. atrankos vyko mokykloje: 5-6 klasių mokiniams organizavo lietuvių k. bei teatro mokytoja Vilija Ašmonaitė, o 7-10 - lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Nijolė Sodonienė. Dauguma mokinių konkurse skaitė vietos poetų A.Kiminiaus, A.Kaktos eilėraščius, nes pamario kraštas jiems - savas, mielas, o gamtos grožis - keliantis susižavėjimą. Konkurse išgirdome ir J.Degutytės, J.Aisčio, H.Radausko bei kitų poetų skaitomas eiles. Lietuvių k. mokytojos V.Ašmonaitė, N.Sodonienė ir teatro mokytoja A.Neimantienė pasidžiaugė, kad mokiniai kasmet pasirenka vis jiems patiems tinkamesnius, suprantamesnius ir labiau patinkančius kūrinius. Į rajoninį turą vyks 7 kl. mokinė Vasarė Banelytė, 8 kl. mokinė Inelda Liekytė ir 9 kl. mokinys Lukas Kasparavičius, mokykliniame ture laimėję I-ąsias vietas. II-a vieta skirta 6 kl. mokiniui Ąžuolui Valčiukui ir 8 kl. mokiniui Daivarui Piečiui. III-ią vietą laimėjo net penki skaitovai: Eimantas Lukoševičius ( 5 kl. mok.), Ugnė Klimaitė (7 kl. mok.), Simona Mizgirytė (8 kl. mok.), Mantas Pleikys (9 kl. mok.) ir Deimantė Piečiutė (10 kl. mok.).
Konkursą stebėjo ir vertino teatro vyresn. mokyt., Vydūno KC kult. veiklos vadybininkė Asta Neimantienė, lietuvių k. mokyt. metod. Nijolė Sodonienė, lietuvių k. ir teatro mokytoja Vilija Ašmonaitė

Komisija

I-os vietos laimėtojai: 9 kl. mokinys Lukas Kasparavičius ir 7 kl. mokinė Vasarė Banelytė

 Lukas1 Vasarė

III-ios vietos laimėtojai: 10 kl. mokinė Deimantė Piečiutė ir 9 kl. mokinys Mantas Pleikys, 

Deimante Mantas

5  kl. mokinys Eimantas Lukoševičius ir 7 kl. mokinė Ugnė Klimaitė,

Eimantas Ugnė

 8 kl. mokinė Somona Mizgirytė ir II-os vietos laimėtojas - 8 kl. mokinys Daivaras Piečius

Simona Daivaras

2019-03-20

Kovo 22 d. Vilhelmui Storostui Vydūnui sukanka 151-metai. Ta proga Kintų pagrindinės mokyklos mokiniams buvo pristatyta edukacinė paroda ,,Gyvenimas-kelionė tobuluman". Mokiniai ne tik sužinojoVydūno vardo reikšmę, bet ir spręsdami kryžiažodžius, ieškodami stenduose atsakymų, dėliodami žodžius pagal abėcėlę, dėliones, Vydūno mintis iš atskirų žodžių, praturtino žinias apie Vydūno gyvenimą ir kūrybą. Vakare kintiškiams koncertavo grupė iš Klaipėdos ,,T@KDuo".

 EdVydūnas1.1

EdVydūnas1.2 EdVydūnas5

 EdVydūnas1.3 EdVydūnas2

EdVydūnas1.5 EdVydūnas1.4

EdVydūnas1.6

TK Duo2

Bendr Sus DSC02675

2019-03-07

Su lietum, velniais ir raganom praūžė Užgavėnės ir Kintuose. Daugiafunkciame centre ūžė nuo mažiausio iki didžiausio. 12 val. Vydūno kultūros centro darbuotojai pakvietė Kintų bendruomenę trankiai atsisveikinti su žiema. Dėl nepalankaus oro visi persirengėliai sugužėjo į Kintų pagrindinės mokyklos daugiafunkcio centro salę. Jų dauguma-1-10 klasių mokiniai, atskiros ubagų, vestuvininkų, raganų, velnių kompanijos, pristačiusios Užgavėnių personažus ir mokiusios kitus įvairių ratelių-žaidimų. Ginčijosi, pešėsi ir kartu linksminosi Lašininis (mokyt. R.Grikšas) ir Kanapinis (mokyt. L.Taroza), o visus kalbino, judino Užgavėnių Ponia (muziejininkė R.Cirtautienė ). 5 ir 7 kl. mokiniai džiugino pačių padarytomis kaukėmis (technologijų mokytoja S.Rangienė). Bendruomenės pirmininkė Sigita Kasparavičienė gražiausių pačių gamintų kaukių savininkus apdovanojo ,,Kebabinės" įsteigtais skaniais prizais.  

Lašininis ir Kanapinis tikrai nenuobodžiavo.                                                                                                                                                                                                     Foto Ritos Tarvydienės

UžgDaug1

 7 klasės mokinių Raganos ir Velniai - pačių gamintos kaukės (tecnologijų mokytoja Sonata Rangienė)

UžgDaug2

UžgDaug3 UžgDaug4

Išmoningai atrodė 5-tokų pačių siūtos  Žydelio kaukės (technologijų mokytoja Sonata Rangienė)

UžgDaug6 UžgDaug7

UžgDaug8 UžgDaug9

UžgDaug10 UžgDaug11

UžgDaug12

2019-02-19

,,VASARIO 16-ĄJĄ ŠVĘSKIME  LINKSMAI IR IŠRADINGAI!" Lietuvos prezidentės iškeltu šūkiu vadovavosi kintiškiai, švęsdami Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Senajame Kintų restorane buvo papasakota muzikinė meilės istorija, paremta tikrais faktais. Istoriją ,,pasakojo" suaugusių mėgėjo meno kolektyvai: šokių kolektyvo ,,Kintai" grupės - moterų ,,Kanarėlės", merginų ,,Kaitra", suaugusių -,,Kintai", moterų vokalinis ansamblis ,,Nendra", skaitovas emeritas Stanislovas Būdvytis ir Kintų pagrindinės mokyklos meno raiškos kolektyvai: 5-8 klasių vokalinis ansamblis ,,Saidra" su solistais Ąžuolu  (5 kl.) ir Deimante  (10 kl.) bei Emos (5 kl.) ir Ąžuolo duetu, 10 klasės šokėjai, skaitovai Ąžuolas (5 kl.), Inelda (7kl.), Deimantė (10kl.), atviros jaunimo erdvės grupė ,,NGD". Gausiai į šventinį ,,barą" susirinkusius pasveikino Kintų seniūnas Antanas Kližentis, koncertavusiems kolektyvams ir vadovams bei mokytojams Laimai Bušininkienei, Juditai Jakienei, Astai Gužauskienei, Nijolei Sodonienei, Vilijai Ašmonaitei dėkojo Vydūno kultūros centro direktorė Rita Tarvydienė. Renginio scenarijaus autorė - šokių kolektyvo ,,Kintai" vadovė Asta Gužauskienė, renginį vedė buvę kintiškiai ir dabar tokie besijaučiantys Vaida Nausėdaitė -Jucienė ir Rudolfas Barauskas.   Foto Redos Cirtautienės

Muzik istorija8 Muzik istorija9

Muzik istorija2 Muzik istorija3

Muzik istorija4 Muzik istorija6

Muzik istorija5 Muzik istorija7

Muzik istorija12 Muzik istorija13

Muzik istorija10 Muzik istorija11

2019-01-23

Meninio skaitymo konkurso mokyklinis turas, kaip ir kasmet, vyko Vydūno kultūros centre.

Sausio 17 d. Vydūno kultūros centre vyko 5-10 klasių mokinių meninio skaitymo konkurso mokyklinis turas, kuriame dalyvavo geriausieji Kintų pagrindinės mokyklos skaitovai. 2019-ieji paskelbti vietovardžių metais, tad skambėjo ne tik J.Aisčio, Maironio, Just. Marcinkevičiaus, A.Baltakio ir kt. poetų eilės apie gamtą, gimtinės grožį, bet ir Kintuose gimusių ar gyvenusių poetų A.Kaktos, A.Kiminiaus eilėraščiai.  Sausio 21 d. visi skaitovai buvo pakviesti į pagrindinės mokyklos daugiafunkcio centro salę, kur keletą vietinės literatės L.Mataitienės ir lietuvių literatūros klasiko Maironio eilėraščių paskaitė buvęs mokytojas Stanislovas Būdvytis, pademonstravęs ne tik raiškų skaitymą, bet ir pavydėtiną atmintį. Mokinių nuostabai skambėjo net 20-ies posmelių Maironio eilėraštis ,,Medvėgalio kalnas".  Konkurso laureatu tapo ir mokyklos diplomu apdovanotas 5 kl. mokinys Ąžuolas Valčiukas, skaitęs ,,Legendą apie Neringą".  Skirtingų amžiaus grupių laimėtojais tapo: 7 kl. mokinė Inelda Liekytė ir 10 kl. mokinė Deimantė Grakauskaitė - I vieta, 6 kl. mokinė Ugnė Klimaitė ir 10 kl. mokinys Karolis Levoniukas - II vieta, 8 kl. mokinė Edvina Bimšaitė ir 9 kl. mokinė Agnė Marozaitė- III vieta. Visi meninio konkurso dalyviai apdovanoti padėkos raštais, o prizininkai ir Kintų bibliotekos bei Laimutės Mataitienės dovanotomis knygomis. Renginį organizavo teatro mokyktoja, Vydūno kultūros centro vadybininkė Asta Neimantienė. Skaitovus stebėjo ir vertino lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Nijolė Sodonienė ir Vilija Ašmonaitė bei teatro mokytoja Asta Neimantienė. 

Skaitovai1 Skaitovai3 

2019-01-12

Pilietinė akcija, skirta Sausio 13-osios aukoms atminti

Šiandien, Lietuvos Laisvės gynėjų atminimo dienos išvakarėse, Kintų seniūnijos bendruomenė susirinko prie laužo tylos minute pagerbti pirmąsias mūsų Nepriklausomybės aukas, klausantis patriotinių dainų, pamąstyti apie aukos prasmę šiandien. Į renginį visus pakvietė asociacija ,,Kintų bendruomenė" ir Kintų Vydūno kultūros centras bei partneriai Kintų pagrindinės mokyklos daugiafunkcis centras ir Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialas.

20190112 161350

sausio13 4

2018-11-30

Šiandien, lapkričio 30 d., minint  100-ąsias Tilžės Akto metines bei Vydūno 150-ųjų gimimo metinių proga  aktorius Petras Venslovas ir etnologė, liaudies dainų atlikėja Daiva Šeškauskaitė Kintų jaunimui dovanojo teatrinę-muzikinę kelionę "Amžinas keleivis". Vėliau svečiai aplankė Vydūno muziejų, įsiamžino prie garsiosios Vydūno arfos, o D.Šeškauskaitė išbandė, kaip rašė Vydūnas ,,Mažosios Lietuvos arpą", kurią Vydūno kultūros centras įsigijo vykdydamas projektą ,,Pamokos Vydūno gyvenimo idėjoms pažinti".

Venslovas1

Venslovas9 

2018-05-19

Vakar Vydūno kultūros centre vyko Muziejų dienos ir Nakties renginiai. Dėkojame savo ištikimiesiems muziejaus lankytojams, kurie palikę visus darbus, atvyksta pabūti, sužinoti sau ką nors naujo ar tiesiog kultūringai praleisti laiką! Labiausiai esame dėkingi tiems, kurių dėka galėjome žmonėms pasiūlyti įvairią programą: Pagėgių kultūros centro jaunimo teatrui ,,Aidas" ir vadovei Danutei Bardauskienei už įdomią literatūrinę kompoziciją ,,Pražydinkite savyje tai, kas nepragaišta", režisieriui ir aktoriui Domininkui Malajavui už teatrališką ištraukų iš Vydūno misterijos ,,Jūrų varpai" skaitymą, Šiaulių valstybiniam kameriniams chorui ,,Polifonija" ir meno vadovui bei vyriausiajam dirigentui Tomui Ambrozaičiui už nuostabų, įsimintiną koncertą, už galimybę gyvai paklausyti profesionaliai, puikiai skambančios chorinės muzikos... Akimirkos.

Pagėgių kultūros centro jaunimo teatras ,,Aidas" ir vadovė Danutė Bardauskienė kompoziciją  ,,Pražydinkite savyje tai, kas nepragaišta" rodys Lietuvos Dainų šventėje. 

Pag komp1 

Pag komp2  Pag komp3

Muziejų Nakties renginių vakaro programa pradedama žurnalistės, fotografės Lilijos Valatkienės dokumentinės fotografijos darbų parodos apžvalga ir LRT filmu ,,Išminties mylėtojas" (scenarijaus autorė ir režisierė Edita Mildažytė), kurio ne vienas kadras buvo nufilmuotas Kintuose,Vydūno kultūros centre.

Film žiūr Film žiūr2 

Aktorius ir režisierius Domininkas Malajavas Vydūno muziejuje skaito ištraukas iš Vydūno misterijos ,,Jūrų varpai", kurią praėjusiais metais  su Agluonėnų klojimo teatru pastatė ir parodė Priekulės parke.

Malaj1 Malaj2 

Kintų Didžiojoje (evangelikų-liuteronų) bažnyčioje dieviškai skamba Šiaulių valstybinio kamerinio choro ,,Polifonija" atliekama chorinė muzika. 

1Polif

2018-03-24

Kovo 22 d. Kintuose nuvilnijo Vilhelmo Storosto -Vydūno 150-osioms gimimo metinėms skirti renginiai.

Pirmasis dienos renginys, skirtas jaunimui - Protų mūšis, kuriame dalyvavo Kintų pagrindinės mokyklos 8-10 kl. ir  Šilutės pirmos gimnazijos Kintų skyriaus 3-4 kl. mokiniai. Mokiniai buvo suskirstyti į 5 mišrias komandas po 5 narius.  Jiems  buvo pateikti net 42 klausimai apie pinigų atsiradimą Lietuvoje, jų istorijos raidą,  asmenybes, įamžintas piniguose, be abejonės ir  Vydūną. Šį edukacinį renginį organizavo ir rėmė Lietuvos bankas, tad prizai iš tiesų buvo vertingi. I-ąją vietą laimėjusios komandos nariai  apdovanoti Lietuvos banko išleistais numizmatinių monetų rinkiniais, skirtais Lietuvos valstybės šimtmečiui, II-ąją vietą - 2 eurų nominalo jubiliejinėmis monetomis, išleistomis Baltijos valstybių šimtmečiui paminėti. Pralaimėjusių nebuvo.  Kitos komandos bei žiūrovai  taip pat buvo apdovanoti LB lankstinukais ir proginėmis monetomis.  Visi galėjo pasivaišinti Kintų kepyklėlės iškeptais skanumynais. Protų mūšį vedė LB viešųjų ryšių vyriausioji specialistė Inga Pache.   

ProtM2

 ProtM3 ProtM4

20180322 141732 ProtM7

Vydūno 150-ųjų gimimo metinių proga duris atvėrė nauja muziejaus ekspozicija ,,PAMATYK-IŠGIRSK-PALIESK-PAJAUSK". Ekspoziciją pristatė Vydūno kultūros centro direktorė Rita Tarvydienė, Tilsmo kambario projekto autorė Eglė Bačianskaitė ir  šio kambario garso ir šviesos instaliacijos  autorių MB ,,Kūrybinės inovacijos" komandos vadovas Mykolas Bistrickas.  Visiems, užėjusiems į Tilsmo ir Juslių kambarius, buvo ne tik naujas pojūčių potyris, bet ir gilesnis Vydūno sveikatos filosofijos ir pedagogikos pažinimas.  Apie ekspoziciją plačiau:   http://www.vydunocentras.lt/vyduno-muziejus/ekspozicijos

Ekpoz4 

Ekpoz1 Ekspoz2

Ekspoz3  Ekpoz5

Ekpoz12 Ekpoz10

Ekpoz9 Ekpoz8

Ekpoz11

Vydūno 150-osios metinės baigtos šventinius vakaru, kuriame Lietuvos bankas pristatė išleistą jubiliejinę sidabro monetą, skirtą Vydūnui. Monetą šventinio vakaro metu LB Monetų kūrimo komisijos pirmininkas Deivis Stankevičius įteikė ir Šilutės r. institucijoms, puoselėjančioms Vydūno kūrybą, filosofiją, garsinančioms jo vardą. Koncertavo Šilutės kultūros ir pramogų centro choras ,,Vox Libri" (vadovė Rasa Golubovskienė), parodęs puikią būsimos Dainų šventės programą ir ne vieną nustebinęs profesionaliu atlikimu. Spektaklį pagal P.Antalkį ir Vydūno komediją ,,Vyrai" parodė Usėnų etnografinis mėgėjų teatras, vadovaujamas Jūratės Daugalienės, sukūręs estetišką, patrauklų reginį, paliudijęs, jog Vydūno sceniniai veikalai yra įdomūs ir šiandien surantami ir aktualūs. Renginį vedė Vydūno kultūros centro direktorė Rita Tarvydienė ir kultūrinės veiklos vadybininkė Asta Neimantienė.

Jubreng1

 Lietuvos bankas jubiliejines sidabro monetas įteikia Šilutės r. savivaldybei  ir  Vydūno draugijai.

Jubreng2 Jubreng3

Direktorė Rita Tavydienė kalbina ir dėkoja vienam pagrindinių Vydūno muziejaus įkūrėjų Sauliui Sodoniui. Jubreng5

Vydūno jubiliejaus proga Šilutės Vydūno gimnazijos direktorė Marina Stirbienė dovanoja retą Vydūno knygelę (originalą)  ,,Kur prots", o kaunietis Algimantas Šešelgis -Vydūno namo Tilžėje, kuriame Vydūnas gyveno iki 1944 m.,  originalią stogo čerpę. 

 Jubreng7JUbreng6

Dėkojama ir artimiausiems Vydūno kultūros centro pagalbininkams, lankytojams - Kintų pagrindinei mokyklai ir Kintų seniūnijai. Žodį taria Kintų pagrindinės mokyklos direktorė Asta Gužauskienė ir lietuvių k. mokytoja metodininkė Nijolė Sodonienė bei seniūnas Antanas Kližentis. 

Jubreng8 Jubreng9

Koncertavo mišrus choras ,,Vox Libri" iš Šilutės, vadovė Rasa Golubovskienė Chor1

Chor2 Chor3

Spektaklį ,,Vyrai" parodė Usėnų etnografinis mėgėjų teatras, vadovė Jūratė Daugalienė  Spekt1

Spekt3 Spekt6 

Spekt2

Foto kultūrinės veiklos vadybininkė Astos Neimantienės ir muziejininkės Redos Cirtautienės

2018-02-20

Kintiškiai Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga klausėsi abiejų bažnyčių varpų dūžių, dainavo dainas apie Lietuvą ir valgė gimtadienio tortą.  Akimirkos iš renginio.  Foto Vytenio Papievio.

Kintiškiai tautiškai giesmei ir Lietuvos bažnyčių sąšaukai rinkosi prie Kintų pagrindinės mokyklos daugiafunkcio centro.

1Šimt

2Šimt  4Šimt

Renginį  kintiškės L.Mataitienės eilėraščiu pradėjo buvęs mokytojas Stanislovas Būdvytis. 

3Šimt

Visiems sugužėjus į daugiafunkcio salę, pasveikino Kintų suaugusių šokių kolektyvų ,,Kintai" ir ,,Kanarėlės" grupė (vadovė A.Gužauskienė).

 5Simt

Seniūnas Antanas Kližentis sveikino visus Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga. Ventės-Šturmų bendruomenės pirmininkei Antaninai Jokaitienei įteikė Šilutės savivaldybės mero V.Laurinaičio žygio dalyviams po Šilutės rajoną dovanotą Nepriklausomybės akto kopiją, o kintiškę Z.Bučinskienę, gimusią vasario 16-ąją,  pasveikino gimtadienio proga.  

9Simt 11Simt

Kintiškius sveikino ir Kintų bendruomenės pirmininkė Sigita Kasparavičienė bei pagrindinės mokyklos direktorė Asta Gužauskienė.

10Simt 17Simt

Susirinkusiems buvo parodytas Šilutės kabelinės TV sukurtas filmas apie Nepriklausomubės akto kelionę po Šilutės rajoną.

6Simt 7Simt

Eiles apie Lietuvą skaitė  senjoras Stanislovas Būdvytis, Kintų pagrindinės mokyklos lietuvių k. mokytoja Vitalija Mišinskaitė, mokiniai, o savo kūrybos - kintiškė Laimutė Mataitienė.

18Simt

 Vadovaujant Kintų moterų ansambliui ,,Nendra" ir vadovei Laimai Bušininkienei visa salė traukė dainas apie Lietuvą. 

16Simt 19Simt

15Simt

 Šventės kuliminacija - valstybės gimtadienio tortas, kurį dovanojo Kintų kepyklėlė ,,Smagurinė" (vadovas H.Cyrolis)

13Simt 14Simt

 2018-01-16

Kintiškiai jau trečią kartą rinkosi į miestelio aikštę prie laužo paminėti skaudžių Sausio 13-osios įvykių. Kintų Vydūno kultūros centras, asociacija "Kintų bendruomenė", F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialas kvietė visus 14-a žuvusiųjų pagerbti varpo dūžiais ir tylos minute. Buvo paskaityti prisiminimai apie juos, iš susirinkusių žmonių "išrašytas" skaičius 13. Plačiau  https://www.facebook.com/Kintuose/

Foto Rolando Žalgevičiaus

Sausio13 1.1

Foto Ritos Tarvydienės

Sausio13 2

Sausio13 3

2017-11-14

Šiuo metu Šilutės rajone mėgėjų meno kolektyvams pats įkarštis-vyksta apžiūrų renginiai. Vydūno kultūros centras jau keletą metų iš eilės organizuoja folkloro šventes-apžiūras. Šių metų rajoninė folkloro apžiūra sutapo su respublikine atranka į Dainų šventę.  2018 m. Lietuvos 100-mečio Dainų šventės  "Vardan tos..." Folkloro diena "Didžių žmonių žemė" vyks liepos 3 d.  Tad kolektyvai turėjo parengti 20 min trukmės  programas, atitinkančias  Folkloro dienos temą. Iš viso dalyvavo 7 kolektyvai: 6 - Šilutės rajono, t.y.  Šilutės H.Šojaus muziejaus folkloro ansamblis „RAMYTĖ“, Šilutės kultūros ir pramogų centro folkloro ansamblis „VERDAINĖ“,  iš Vainuto,  Salos etnokultūros ir informacijos centro folkloro ansamblis ,,Sklada“ iš Rusnės,  Žemaičių Naumiesčio etnokultūros centro folkloro kolektyvas  "PILUTĖ" iš Degučių, Inkaklių kaimo folkloro ansamblis "Dainoriai" bei Pagėgių savivaldybės kultūros centro folkloro ansamblis ,,Kamana“. Programas stebėjo ir vertino Lietuvos nacionalinio kultūros centro sudaryta etnokultūros specialistų komisija: Jūratė Šemetaitė, Arūnas Lunys, Loreta Sungailienė. Po renginio vyko komisijos narių ir vadovų pokalbis prie arbatos puodelio, kur buvo pasidžiaugta svarbiu ir gražiu kolektyvų darbu, išsakyti pastebėjimai.  Visi kolektyvai buvo apdovanoti padėkos raštai ir Kintų kepyklėlės kepta duona,  o folkloro ansamblis "Verdainė"  vaišino visus šv.Martyno dienos proga iškepta žąsimi.

 Folk18 pabaiga  

Šventės pradžioje dalyvius ir žiūrovus daina pasveikino Loreta Sungailienė.                                    Renginį vedė Saugų bendruomenės "Artuma" pirmininkas, buvęs mokytojas Vytautas Laurinavičius 

Folk1 17 Folk2 17

 Šilutės H.Šojaus muziejaus folkloro ansamblis „RAMYTĖ“, vadovė Giedrė Pocienė

Folk3 17  Folk4 17

Inkaklių kaimo folkloro ansamblis "DAINORIAI", vadovė Virginija Rukšnaitienė                                        Salos etnokultūros ir informacijos centro folkloro ansamblis ,,SKLADA“, vadovė Dalia Kubilienė

Folk7 Folk8 17

Žemaičių Naumiesčio etnokultūros centro folkloro kolektyvas  "PILUTĖ", vadovė Adma Baltutienė

Folk9 17 Folk10 17

Pagėgių savivaldybės kultūros centro folkloro ansamblis ,,Kamana“, vadovė Aksavera Mikšienė

Folk11 17 Folk11.1 17

Bikavėnų senųjų kaimo tradicijų centro folkloro ansamblis ,,Vainuta“, Loreta Mieliulytė

Folk12 Folk14

Šilutės kultūros ir pramogų centro folkloro ansamblis „VERDAINĖ“, vadovė Regina Jokubaitytė

Folk15 Folk16

Folk17

2017-03-23

Kovo 22 d.  Kintų Vydūno kultūros centre kasmet įvairiais renginiais minima Vilhelmo Storosto-Vydūno gimimo diena. Šį kartą  filosofo, rašytojo gimtadienis buvo paminėtas kalbant jo filosofijos temomis - apie gyvenimo prasmę, likimą, mirtį. Vyresniųjų klasių mokiniams vesti pamoką ir Kintų bendruomenės žmonėms skaityti pranešimą buvo pakviesta vydūnietė Rima Palijanskaitė, kuri kalbėjo pristatydama vieną ankstyviausų Vydūno leidinių   "Mirtis ir kas toliau". Vakarinėje renginio dalyje personalinę karpinių parodą ,,Ieškojimai" pristatė tautodailininkė, Salos etnokultūros centro direktorė Birutė Servienė. Jos karpytų miniatiūrų tema neįprasta-žmogus, gyvybė, mirtis, kuri išreiškiama artimųjų, pažįstamų žmonių portretais, kaukolės, augalų motyvais. Tautodailininkės paroda gražiai įsiliejo Vydūno filosofinėmis mintimis viena aktualiausių žmogui temų - gyvenimo prasmės ieškojimai, mirties prasmė. Po renginio visi skanavo B.Servienės vaišėmis - ,,kafija" (cikorijos kava)  ir ,,zankuchu" (keksu). Norintys galėjo išmėginti karpymo meną. Paroda Vydūno kultūros centre veiks beveik visą balandžio mėnesį. Kviečiame aplankyti!

Vyd2

Vyd3 Vyd5

Vyd6 Vyd7

Vyd8

2017-02-28

Vasario 26 d. (sekmadienį) Ventės Rage šurmuliavo Užgavėnių persirengėliai.  9-tą kartą šią šventę organizavo Ventės-Šturmų bendruomenė. Drėgnas oras neišbaidė atvykusių išvaryti žiemos, nes visur šmirinėjantys velniai, čigonai ir čigonės, raganos, žydeliai bei kiti neaiškios ir labai aiškios kilmės kaukėti vyriškiai ir moteriškės iš Juknaičių, Usėnų, Traksėdžių, Kintų, Ventės-Šturmų bendruomenių kepė blynus, virė šiupinį,  ragindami prisivalgyti iki soties. Kam netiko blynai ar šiupinys, skanavo Kintų kepyklėlės čia pat kepamomis spurgytėmis. Vietiniai Lašininis ir Kanapinis (Vida Valukonienė ir Remigijus Rimkus) varžėsi, kuris geresnis, kviesdami žaisti, šėlioti, varžytis ir visus į šventę atvykusius. Linksmino Tauragės rajono Sartininkų kapela "Kamana" (Vadovas Zigmas Lešinskas) ir šventę įgarsinęs kintiškis Artūras Korsakas. Ventės-Šturmų bendruomenės pirmininkė Antanina Jokaitienė dėkojo  už linksmą nuotaiką ir saugomas tradicijas partneriams Kintų Vydūno kultūros centrui, Kintų seniūnijai ir seniūnui Antanui Kliženčiui, asociacijai "Kintų bendruomenė" ir pirmininkei Sigitai Kasparavičienei bei visiems, atvykusiems į šventę.

Užg1 

Užg2 Užg3

Užg4 Užg5

Užg7 Užg6

Užg8 Užg9

Užg12 Užg13

Užg11 užg10

Užg14 SAM 4411

2017-02-17

Vasario 15 d., bendradarbiaujant su Kintų pagrindine mokykla, Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialu, organizuota įvairi tautiškumo-edukacinė veikla.                                          Akimirkos iš Vydūno kultūros centre vykusios edukacijos-akcijos "Sveikinu Lietuvą ir tave".

Vasar16

Vas16 1 Vas163

Vas16 2

2017-01-28

Sausio 27 dienos popietę  į Vydūno kultūros centro palėpę rinkosi Kintų pagrindinės mokyklos ir Šilutės Pirmosios gimnazijos Kintų skyriaus skaitovai. Vyko kasmetinis meninio skaitymo konkursas, kurį organizavo teatro, lietuvių k. mokytoja, Vydūno kultūros centro vadybininkė Asta Neimantienė. 25 -i geriausi mokyklos skaitovai buvo atrinkti organizavus srautines lietuvių k. ir teatro pamokas, kurias  vedė lietuvių k. mokytoja metodininkė Nijolė Sodonienė, lietuvių k., teatro vyresnioji mokytoja Asta Neimantienė, lietuvių k., pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Asta Matvėjėvienė.  Meninio skaitymo konkurso rajoniniame ture dalyvaus Šilutės Pirmosios gimnazijos Kintų skyriaus 3 f kl. mokinys Laimonas Jucius. Mokyklinio turo laureatais tapo:5 kl. mok. Aristėja Būdvydaitė, 6 kl. mok. Lukas Kasparavičius, 7 kl. mok. Lukas Kazlauskas, 8kl. mok. Deimantė Grakauskaitė, 9 kl. mok. Paulius Bakutis, 10 kl. mok. Deimantė Rangaitė. 

Konkurso Vydūno kultūros centre akimirkos. Foto Redos Cirtautinės

Skait2 Skait3 

Skait5 Skait4 

5-6 klasių srautinė pamoka Kintų pagrindinės mokyklos daugiafunkciame centre. Foto Astos Matvėjėvienės

Skait5-6kl pamoka

2016-11-19

Lapkričio 18 d. vyko Šilutės rajono folkloro kolektyvų šventė-apžiūra.  Dalyvavo 6 rajono kolektyvai: Šilutės folkloro ansambliai "RAMYTĖ" (vadovė Giedrė Pocienė) ir "Verdainė" (vadovė Regina Jokubaitytė),  "SKLADA"  iš Rusnės (vadovė Dalia Kubilienė), "PILUTĖ" iš Degučių (vadovė Adma Baltutienė) , "VAINUTA" iš Vainuto (vadovė Loreta Mieliulytė), "DAINORIAI" iš Inkaklių, vadovė Vidilija Aidukienė. Folkloro ansambliai parodė programas, parengtas per pastaruosius vienerius metus. Programos įvairios ir skirtingos. Kaip kalbėjo  ekspertė, Klaipėdos universiteto Menų akademijos muzikos katedros docentė, etnomuzikologė Rūta Vildžiūnienė, kiekvienas kolektyvas turi "savo veidą". Renginio pradžioje visais pasidžiaugė ir pasveikino Šilutės rajono savivaldybės kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė. Renginį "šišioniškių" tarme vedė Vydūno kultūros centro muziejininkė Reda Cirtautienė ir Vytautas Laurinavičius, Saugų bendruomenės "Artuma" pirmininkas, kuris folkloro ansamblius pristatyti savo programas kvietė žemaičių tarme.                                   Foto Ritos Tarvydienės

Renginio vedėjai Reda Cirtautienė ir Vytautas Lurinavičius

1

 Rusnės folkloro ansamblis "Sklada", vadovė Dalia Kubilienė

Folk4 Flk3

Šilutės folkloro kolektyvas "Ramytė", vadovė Giedrė Pocienė

Folk2.1 Folk2 

Degučių folkloro ansamblis "Pilutė", vadovė Adma Baltutienė

Folk5 Folk6

Vainuto folkloro ansamblis "Vainuta", vadovė Loreta Mieliulytė

Folk8 Folk9

Šilutės folkloro ansamblis "Verdainė", vadovė Regina Jokubaitytė

Folk11

2016-07-05

Liepos 2 d. vyko tradicinė Kintų seniūnijos bendruomenių šventė Kuršių marių pakrantėje - MARIŲ ŠVENTĖ. Ją organizavo Kintų Vydūno kultūros centras, asociacija Kintų bendruomenė, Kintų seniūnija.  Šventės nebūtų be viso būrio pagalbininkų , tad organizatoriai dėkoja partneriams ir savanoriams: Kintų pagrindinei mokyklai - direktorei Asta Gužauskienei ir mokytojams Ramūnui Grikšui, Linai Leikuvienei, Valdui Neimantui, Laimondui Tarozai, NVŠ programos vadovei Simonai Venckienei, asociacijai "Ventės ir Šturmų bendruomenė"- pirmininkei Antaninai Adomaitytei-Jokaitienei, Helmutui Jokaičiui, Remigijui ir Elvyrai Rimkams, Jonui ir Daivai Kuršaičiams, Aušrai Sadauskienei, Kintų bibliotekos darbuotojoms Vaidai Nausėdaitei ir Nijolei Justienei, Kintų jaunimo klubui bei Vaidui Morkūnui, Ramūnui Gečui, Nedui Neimantui, Ignui Būdvyčiui, Vyteniui Papieviui, Vaidai Venckutei, Lukui Namavičiui, Pauliui Bžeskui, Monikai Lukošiūtei, Livetai Sakavičiūtei, Dovydui ir Evaldui Bendikams, jaunai šokėjų porai, Linos ir Karolio Valaičių šeimai, aktyviausiam Minijos kaimo bendruomenės nariui Jurgiui Gečui, Kintų girininkijos girininkui Romuoldui Barkauskui bei girininkijos darbuotojams, edukacijos "Pynimas iš šiaudų" organizatorei Guodai Namavičienei, Žoliapjovių "ralio" organizatoriams Raimondui ir Kęstučiui Kelpšoms. Be galo dėkojame rėmėjams: Šilutės r. savivaldybei, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, UAB „Iverneta“, Kęsto Komskio paramos ir labdaros fondui, UAB Tima", UAB „Įtampa“, UAB „Stamela“, UAB "Kavesta", UAB "Šilutės polderiai",  Raimondo Kelpšos keleivių pervežimo įmonei, SLP Žuvis,  UAB "Smiltalė", Kintų kepyklai, UAB "Kuršmedis", Arvydui ir Laimai Stankams, Juozui Šikšniui, Angelei Barauskienei.   Šventės akimirkos:

 1M

21M

23M

22M

30M

  18M  17M

14M  16

2M  3M

4M  5M

7M  8M

9M  11M

10M  10aM

12M  13M

29M  28M

37M

2016-05-24

Gegužės 21 dKintuose, kaip ir visoje Lietuvoje, vyko Muziejaus nakties renginiai. Renginio dalyviai apie Pamario krašto istoriją, tradicijas galėjo daugiau sužinoti aplankę muziejaus Pamario krašto ekspoziciją, kur eksponuojama paroda "Lietuvininkų kraštas" bei seni buities daiktai, įrankiai iš privačių vietos gyventojų Jurgio Gečo, Gražinos Šimkuvienės, Sigitos Šikšnienės kolekcijų ir Vydūno muziejaus fondo. Gurkšnodami kafiją visi pažiūrėjo video filmą "Lietuvininkų krašto patiekalai". "Skaniai" nusiteikę Muziejaus nakties lankytojai klausėsi žuvėjos iš Mingės Monikos Dobrovolskytės patarimų, kaip paruošti patiekalą iš "gegužinės" žuvies, kurį, žinoma, ir ragavo. Savo krašto istorijos ir tradicijų puoselėtojas Jurgis Gečas mokė visus iš žilvičio pinti žvejybos įrankį - bučiuką.

3Muz

 

2Muz

 

6Muz

 

4Muz 5Muz

 

7Muz

 

2016-04-28

Balandžio 27 d., artėjant Motinos dienai, Kintų pagrindinės mokyklos daugiafunkcis centras organizavo koncertą "Mamai". Koncertavo visi vaikų ir suaugusių mėgėjų meno, NVŠ  kolektyvai, veikiantys ar repetuojantys šiame centre: suaugusių šokių kolektyvas "Kintai", moterų šokių grupė "Kanarėlės" (vadovė A.Gužauskienė), moterų vokalinis ansamblis, vaikų ansamblis ir duetas (vadovė L.Bušininkienė), vaikų šokio grupė "Zumba" (vadovė S.Venckienė) bei Šilutės meno mokyklos Kintų muzikos skyriaus auklėtiniai (mokytoja A.Rupšauskienė). Šį darganotą vakarą koncertas sušildė ne vienos mamos širdį. 

Nuotraukoje Kintų moterų vokalinis ansamblis, šiuo metu vykdantis projektinę veiklą Kintų Vydūno kultūros centre. Mot1

 Kintų moterų ansamblio vadovę Laimą Bušininkienę (dešinėje) sveikina Lina Papievienė (direkt. pavaduotoja dugiafunkcio veiklai) Mot5

 Kintų muzikos skyriaus auklėtiniai J.Mažonaitė, A.Ežerskytė ir V.Papievis Muz4

Šokių kolektyvas "Kintai" ir moterų šokių grupė "Kanarėlės"  Kint

Mot7

2016 m. kovo 22 d. paminėtos Vilhelmo Storosto (Vydūno) 148-osios gimimo metinės. Kaip ir kasmet, lankytojai buvo laukiami muziejuje, kur prieš metus atnaujinta Vydūno gyvenimo ir veiklos ekspozicija bei vasario 16 d. Pamario krašto ekspozicijoje  buvo pristatyta paroda "Lietuvininkų kraštas". Kovo 22 d. 18 val. Kintų pagrindinės mokyklos daugiafunkcio centro salėje vyko choro iš Šilutės "Vox libri" (vadovė Rasa Golubovskienė) koncertas, ištraukas iš A.Merkelio straipsnių apie Vydūno vaikystę skaitė Kintų Vydūno kultūros centro muziejininkė Reda Cirtautienė, kultūrinės veiklos vadybininkė Asta Neimantienė, Kintų pagrindinės mokyklos lietuvių k. mokytoja metodininkė Nijolė Sodonienė ir Šilutės pirmosios gimnazijos Kintų skyriaus lietuvių k. vyresnioji mokytoja Sigita Žilinskienė.

1Choras

2choras  3choras

5choras

 

2016 m. vasario 17 d. Kintų Vydūno kultūros centre ir kuruojamoje Saugų seniūnijoje buvo paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Kintų Vydūno kultūros centre pristatyta paroda "Lietuvininkų kraštas" (plačiau skaitykite skiltyje "Parodos"), o Saugų J.Mikšo pagrindinės mokyklos salėje vyko šventinis koncertas, kurį vedė bendruomenės "Saugų artuma" pirmininkas Vytautas Laurinavičius. Koncertavo Saugų seniūnijos mėgėjų meno kolektyvai: moterų vokaliniai ansambliai "Vakarė" ir "Artuma" (vadovės Danguolė Žilionienė, Vida Gončiarova), suaugusių žmonių šokių grupė "Veiviržas" (vadovė Dalia Genčiuvienė), vyrų vokalinė grupė "Vyturys" (vadovė Vida Gončiarova). Svečius pasveikino Saugų J.Mikšo pagrindinės mokyklos direktorė Jurgita Lidžiuvienė, Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariai Zigmantas Jaunius ir Sandra Tamašauskienė, Saugų seniūnės vardu žodį tarė socialinio darbo organizatorė Daiva Kazlauskienė. 

1Vas 2Vas

3Vas

4Vas

5Vas

6Vas

7Vas

9Vas

10Vas

2016 m. sausio 12-13 d. Vydūno kultūros centro palėpėje vyko srautinės pamokos "Meninis teksto skaitymas", kurias 5-10 klasių mokiniams organizavo centro kultūrinės veiklos vadybininkė, Kintų pagrindinės mokyklos lietuvių k. mokytoja Asta Neimantienė  ir lietuvių k. mokytoja metodininkė Nijolė Sodonienė. 

1Skait  3Skait 

4Skait  DSC07716

9Skait  10Skait

17Skait

6Skait  16Skait 

 13Skait  DSC07695

2015--12-10

Akimirkos iš edukacinio užsiėmimo "Kalėdinio žaisliuko-bumbulo gamyba". Užsiėmimą vedė  Sigita Šikšnienė.

SAM 2844  SAM 2853  SAM 2850

SAM 2838

 SAM 2843 2  SAM 2847

SAM 2855  SAM 2832 2

Akimirkos iš edukacinio užsiėmimo "Papuošalai iš žalvario". Edukaciją vedė Darija Šedienė (Šilutė).

13Z

1Z  2Z

5Z  3Z

4Z   SAM 2766

9Z  12Z

10Z  14Z

2015-12-04

Jau vyksta  edukaciniai užsiėmimai "Kalėdinės dekoracijos".  Programą rasite Naujienų skiltyje. Siūlome prisijungti ir Jums!

SAM 2761

SAM 2734   SAM 2744

SAM 2739    SAM 2753 

 SAM 2750  SAM 2758

2015-10-24

Dailininkė  Daiva Ložytė pristatė savo darbų parodą

Spalio 23 d. dailininkė, keramikė Daiva Ložytė, šiuo metu gyvenanti ir dirbanti Klaipėdoje, Vydūno kultūros centro palėpėje pristatė savo darbų parodą "Jausenos". Daiva-profesionali keramikė, studijavusi Vilniaus dailės institute (dabar akademija), nuo 1983 m. dalyvaujanti parodose Lietuvoje ir užsienyje. Dailininkų sąjungos narė, 2006 m. apdovanota "Jūros žvaigžde" už kūrybą ir svarų indėlį į Lietuvos kultūrinį gyvenimą ir sklaidą pasaulyje. 2013 m. jai skirta Klaipėdos miesto savivaldybės meno kūrėjo stipendija. Vydūno kultūros centre eksponuojami įspūdingi, teatrališki, išjausti, originalūs indai-skulptūros. Kodėl indai? "Mes visi esam Dievo indai, į kuriuos suteka liūdesys, džiugesys, vizijos, pasaulio šviesa, išmintis...",- sako dailininkė Daiva Ložytė. Paroda veiks iki spalio 21 d. Kviečiame aplankyti!    

1C   1D

2015-10-03

Spalio 2 d. 12.00 val. Vydūno kultūros centro palėpėje vyko susitikimas su dailininke, knygų iliustracijų autore Sigute Ach. 

Nuo rugsėjo 9 d. kintiškiai ir centro lankytojai turėjo progos susipažinti su dailininkės Sigutės Ach kūryba, veikė paroda, kurioje buvo pristatomi originalūs piešiniai paveiksluose bei leidyklos "Nieko rimto" išleisti gaminiai:atvirukai, puodeliai, knygų skirtukai, popierius laiškams ir dar daugiau mielų smulkmenų, o spalio 2 d. Kintų dailės skyriaus mokiniai ir absolventai  dalyvavo puikioje pamokoje apie kūrybiškumą ir savęs ieškojimą. Po renginio dailininkė pasirašė ant savo iliustruotų atvirukų, knygose, užrašinėse.  

1Ach

3  4Ach  

2015-03-25

Vydūno gimtadienis paminėtas kitaip.

Vilhelmo Storostos (Vydūno) gimtadienis- vienas svarbiausių renginių Vydūno kultūros centre, organizuojamų kasmet. Kiekvienais  metais ieškoma naujesnių, įdomesnių, dar neatrastų formų ir temų. 2014 m. ypatingesni tuo,  jog beveik visus metus Vydūno muziejuje ruošiama nauja šio filosofo, švietėjo gyvenimo ir veiklos ekspozicija, apimanti du kambarius,  kuri lankytojams bus atverta balandžio mėn.  Vydūnas kalbėjo apie 5 juslių (pojūčių) svarbą, ugdant jauną žmogų. Tad kovo 23 d. Vydūno kultūros centro darbuotojai pakvietė  Kintų pagrindinės mokyklos 8-10  ir Šilutės pirmosios gimnazijos Kintų skyriaus 3 klasės mokinius dalyvauti edukacinėje pamokoje perkusiniais instrumentais "Muzikos ratas", kurią vedė Klaipėdos muzikos klubo "Grock" vadovas Linas Švirinas. Dvi grupės po 20 moksleivių  kalbėjo apie ritmo ir garso pojūtį, grojo afrikietiškais būgnais. Kintų jaunimui tai buvo nauja patirtis.
 
vyduno gimtadienio pamoka 017    vyduno gimtadienio pamoka 015
vyduno gimtadienio pamoka 021     vyduno gimtadienio pamoka 011
 
vyduno gimtadienio pamoka 024     vyduno gimtadienio pamoka 029
Irish gambling website www.cbetting.co.uk Paddy Power super bonus.