ES PROJEKTAS GENIUS LOCI. Vydūno suolelio projektas

2021-10-05
PROJEKTO GENIUS LOCI NAUJIENOS.
Kintų Vydūno kultūros centras ruošiasi „Vydūno suolelio“ įrengimui. Dar 2018 m. Kintų Vydūno kultūros centras pradėjo vystyti muziejaus kiemo erdvių atvėrimo lankytojams idėją, kadangi šviesos, muzikalumo ir atraktyvių objektų įrengimas didina lankytojų trauką ypač tamsiuoju sezono laikotarpiu. Tuo tikslu buvo įsigytas dailininko Manto Maziliausko ir architekto Egidijaus Vidrinsko meninės instaliacijos projektas „Vydūno suolelis“ (žr. nuotrauką), kuris primena Vydūno muziejuje saugomą unikalų eksponatą, asmeninį rašytojo instrumentą - arfą. Šiuo metu yra ruošiamasi šio suolelio pirkimo procedūroms, o jo pristatymas visuomenei planuojamas 2022 metų pavasarį. Suolelio instaliacijai numatomas apšvietimas ir garso takelis, kad lankytojas užėjęs į suolelio erdvę galėtų klausyti Vydūno pamėgtų Mažosios Lietuvos dainų, tuo pačiu susipažinti su Mažosios Lietuvos etnokultūriniu ir tautosakiniu paveldu.
Projektas LT-RU-3-104 „Genius Loci dialoge ir judėjime: erdvės kūrimas turizmo plėtrai“. Projektas įgyvendinamas 2014-2020 ES programos ir projekto partnerių lėšomis.
Ši publikacija buvo parengta padedant Europos Sąjungai. Už publikacijos turinį atsako tik Kintų Vydūno kultūros centras ir jis negali būti laikomas atspindinčiu Europos Sąjungos požiūrį.