ES PROJEKTAS GENIUS LOCI. Vydūno šviesos festivalis. II-asis renginys

  • Titulinis
  • Projektai
  • ES PROJEKTAS GENIUS LOCI. Vydūno šviesos festivalis. II-asis renginys
2022-12-01
ES PROJEKTO GENIUS LOCI NAUJIENOS. II-asis Vydūno šviesos festivalio renginys -Vydūno suolelio pristatymas.
Lapkričio 30-osios vakarą kintiškiai ir svečiai, atvykę į antrąjį Vydūno šviesos festivalio renginį, tapo nekasdienės akimirkos liudininkais – buvo ,,atidarytas“ Vydūno muzikinis suolelis. Juostelę perkirpo suolelio meninės idėjos autorius dailininkas Mantas Maziliauskas, Kintų seniūnijos seniūnas Antanas Kližentis, Vydūno kultūros centro direktorė Rita Tarvydienė. Šilutės kultūros ir pramogų centro vokalinis ansamblis ,,Vox Libri“ ( vadovė Rasa Golubovskienė) netradiciškai atliko dainą ,,Lietuva“, kuriai žodžius parašė Vydūnas, o muziką jo brolis Albertas Storosta. Ši daina pasirinkta ir suolelio daina.
Šiandien, bet kuris atsisėdęs ant suolelio, gali šios dainos paklausyti.
Vydūno muzikinis suolelis - ES projekto ,,Genius Loci dialoge ir judėjime: erdvės kūrimas turizmo plėtrai“ produktas. Renginio metu Vydūno kultūros centro direktorė dėkojo partneriams ir įgyvendintojams: Šilutės rajono savivaldybei ir merui Vytautui Laurinaičiui už bendradarbiavimą ir finansinę paramą, dailininkui, architektui Mantui Maziliauskui už Vydūno suolelio meninio projekto sukūrimą, architektui Egidijui Vidrinskui už Vydūno suolelio meninio projekto parengimą, UAB ,,BIPA“ Kauno padaliniui ir vadovui Laurynui Burneikai už Vydūno suolelio įrengimą, UAB ECOMAS ir direktoriui Armandui Viskintui už Vydūno šviesos tako įrengimą, UAB ,,Reklamos priedai“ ir direktoriui Edgarui Gudui už aplinkos vizualizacijos sukūrimą ir įrengimą, už bendradarbiavimą ir partnerystę BĮ ,,Neringos muziejai“ ir direktorei Linai Motuzienei, už sklandų bendradarbiavimą Europos kaimynystės programos padaliniui ir vadovei Sigitai Baronaitei. Visi žiūrovai ir dalyviai klausėsi renginio vedėjo, klaipėdiečio režisieriaus Domininko Malajavo skaitomų Vydūno kūrybos ištraukų, stebėjo įspūdingą šviesų ir ugnies šou programą, kurią parengė ,,ViduramžiaiLT“ iš Kauno.
Dėkojame kintiškiams Vytautui ir Romui Valiukevičiams už Vydūno suolelio takelio įrengimą, šilutiškiams Ryčiui Kostiuškai ir Vygantui Stoškui bei jų komandai už puikų renginio įgarsinimą ir kūrybingą apšvietimą, Kintų šokių grupės ,,Kintai" šokėjams Danutei, Laimondui, Nijolei ir Ramūnui už svarbią misiją - suolelio juostelės nešimą, Kintų seniūnijos vyrams už techninę pagalbą ruošiantis renginiui ir LABAI AČIŪ visiems antrojo Vydūno šviesos festivalio renginio dalyviams ir žiūrovams! 
Projektas „Genius Loci dialoge ir judėjime: erdvės kūrimas turizmo plėtrai“ įgyvendinamas pagal Europos kaimynystės programą ir yra finansuojamas Europos Sąjungos.
Už publikacijos turinį atsako tik Kintų Vydūno kultūros centras ir jis negali būti laikomas atspindinčiu Europos Sąjungos požiūrį.