Renginiai

MUZIKOS MALŪNO FESTIVALIS SAUGOSE PRADEDA AŠTUNTĄJĮ SEZONĄ

2023 05 17


MUZIKOS MALŪNO FESTIVALIS SAUGOSE PRADEDA AŠTUNTĄJĮ SEZONĄ

Antrąjį gegužės sekmadienį Saugų evangelikų liuteronų bažnyčioje vėl pradėjo suktis Muzikos malūno sparnai. Į pirmąjį festivalio koncertą susirinko pilnut pilnutėlė bažnyčia. Pasak festivalio meno vadovo, klebono Mindaugo Žilinskio, Muzikos malūno sparnai sėkmingai, be pertraukų, sukasi jau aštunti metai.
Saugose, tikras pasididžiavimas, prie pat Šilutė-Klaipėda krašto kelio, 166-uosius metus skaičiuojanti švytinti raudonų plytų šventovė. Neogotikinė Saugų evangelikų liuteronų bažnyčia – stačiakampė, sumūryta iš raudonų plytų su nedideliu bokšteliu, aukšta ir masyvi. Bažnyčia buvo statoma trejus metus. Vienos navos su apside, dailininko dekoruoti maldos namai turėjo sujungtą altorių – sakyklą, talpius kūrus, 14 registrų vargonus, vieną varpą.
Dabartinė Saugų parapija negausi, joje apie 100 žmonių.
Praskambėjęs net 165m. Saugų Evangelikų liuteronų bažnyčios varpas išėjo atitarnautam poilsiui. Jį apžiūrėti gali kiekvienas užsukęs į bažnyčios vidų.
Pagaliau, praėjusiais metais, šimtametė šventovė sulaukė pirmo kapitalinio remonto. Sutvarkytas, naujai užklotas bažnyčios stogas. Pasak klebono Mindaugo Žilinskio, tai tik pradžia. Dar laukia langai, elektros instaliacija, vidaus darbai, sanitariniai mazgai ir žinoma – vargonai.
Muzikos malūnas Saugose – tai ne vien skambus pavadinimas, jungiantis muzikos festivalio koncertus po Viešpaties stogu, tai ir Saugų evangelikų liuteronų parapijos klebono – kunigo Mindaugo Žilinskio, šio festivalio meno vadovo, indėlis ir noras sukviesti visus profesionalios muzikos mėgėjus į festivalį, kurio tikslas – atsigręžti į savo artimą, patirti bendrystės džiaugsmą, statyti savo sielos namus. Ne kartą kunigas Mindaugas yra sakęs, kad maldos namai – tai Viešpaties lopšys ne tik Dievo žodžiui, bet ir menui, muzikai, teatrui, vaikams, jaunimui, šeimai ir kiekvienam ieškančiam dvasinės tvirtybės.
Pirmasis Muzikos malūno koncertas buvo dedikuotas Motinos dienai. Į svajingą muzikinę kelionę šventovėje kvietė nuostabaus balso savininkė Evelina Sašenko ir pianistas virtuozas Paulius Zdanavičius, atlikę bendrą muzikinę programą. Koncerto metu skambėjo naujai aranžuotos, religinės giesmės, Lietuvos bardų bei prancūziškos dainos, kurias jungia viena – meilės tema.
Skambant šioms jausmingai atliekamoms dainoms, neabejotinai kiekvienam kilo romantiški išgyvenimai ir sentimentalūs prisiminimai.
Klausytojų laukia dar trys festivalio koncertai. Birželio 9-ąją, liepos 21-ąją ir baigiamasis koncertas su Degėsio dangava česne (Dangiška rugpjūčio puota) – rugpjūčio 20-ąją.
Galima dar kartą tik pasidžiaugti plačiai visiems atidarytomis Saugų evangelikų liuteronų bažnyčios durimis. Dievo namai Saugose tapo šviesiu kultūros židiniu ir draugiška terpe visiems Dievo duotiems talentingiems menininkams.
 

Violeta Astrauskienė, Saugų seniūnijos raštvedė