Renginiai

Įvyko dokumentinio filmo TEGU EINA LIEPSNODAMI pristatymas

2023 01 25


DOKUMENTINIO FILMO PRISTATYMAS KINTUOSE, DALYVAUJANT KŪRĖJAMS.
Sausio 21 d., šeštadienį, 12 val. Vydūno kultūros centro darbuotojai  prie puodelio arbatos pakvietė susitikti su dokumentinio filmo ,,Tegu eina liepsnodamis"  kūrėjais: autore, režisiere Rasa Šimkute, operatoriumi Algirdu Didžiuliu bei pasinaudoti vienintele galimybe Kintuose - pažiūrėti filmą, kuriame pristatoma jau anapilin išėjusio režisieriaus Gedimino Šimkaus novatoriška pedagoginė veikla, talentingų jo auklėtinių teatrinė kūryba, fenomenali Lietuvos mėgėjų teatrų veiklos sėkmė.
Tai šiltas, jautrus filmas, per vienos šeimos prisiminimus kalbantis apie tragišką lietuvininkų lemtį, sovietmečio jaunuolių pasirinkimus ir ieškojimų kelią, per talentingo teatro pedagogo Gedimino Šimkaus asmenybę pristatantis mėgėjų teatro Lietuvoje pakilimą, vežimų teatro sėkmę.
Po filmo peržiūros autorė ir režisierė Rasa Šimkutė su kintiškiais pasidalino filmo kūrimo užkulisiais ir istorijomis, jautriomis asmeninėmis akimirkomis ir prisiminimais. Įdomesniais filmo kūrimo momentais pasidalijo operatorius Algirdas Didžiulis. Savo įspūdžius apie filmą išsakė rašytoja priekuliškė Edita Barauskienė ir kiti renginio dalyviai.
Muziejininkė Reda Cirtautienė pakvietė renginio dalyvius į muziejų, pamatyti eksponuojamą režisieriaus G.Šimkaus dovanotą Vydūno laišką, rašytą majorui Jonui Šimkui (anapilin išėjusio režisieriaus G.Šimkaus giminaičiui). Laiškas saugomas Vydūno muziejuje.
Foto Redos Cirtautienės ir Astos Neimantienės