Naujienos

MUZIEJŲ NAKTIS KINTUOSE

2024 05 21


Gegužės 17 d. MUZIEJŲ NAKTIES RENGINIO organizatoriai, dalyviai ir žiūrovai pabandė atsukti laiko ratą ir žvilgtelti į Kintus prieš 40 ir daugiau metų.

Istorikas, humanitarinių mokslų dr. Rubenas Bukavickas, ištyrinėjęs ir remdamasis archyvų dokumentais, susirinkusiems nušvietė šių vietovių įvykius, vykusius po 1944 m.. Vydūno kultūros centro direktorė Rita Tarvydienė pristatė jau primirštą tapybos darbų plenerų, vykusių 1982-1985 m., parodą, kurioje - Kintų apylinkių žmonių portretai, tapyti tuomet jaunų dailininkų ar dailės studentų, dabar jau garsių ir žinomų dailininkų, tokių, kaip Pranas Gudaitis, Romualdas Kunca, Vidmantas Jusionis ir kt. Buvo pakalbintas ir tuo laikotarpiu dirbęs buvęs Kintų žuv.ūkio direktorius Alfonsas Pekarskas. Emalio meno galerijos improvizuotoje kino studijoje buvo dar kartą prisimintas ir parodytas LRT dokumentinis filmas ,,Milijonieriai" (rež. Pajėdienė, 1984 m.). Daugiausia dėmesio sulaukė pačių kintiškių atneštos 1944 - 1980 m. fotografijos, kuriose dar nematyti ar kitaip užfiksuoti Kintų miestelio ir apylinkių vaizdai, įvykiai. Kas norėjo, dalyvavo žaidime: pabandė teisingai sudėlioti vadinamą ,,meirinę" (pieno seperatorių) už tai gavę dovanų saldainį - ,,gaidelį ant pagaliuko". Istorinę renginio temą paįvairino Saugų moterų vokalinio ansamblio ,,Vakarė" (vadovė Danguolė Žilionienė) ir vyresniųjų šokių kolektyvo ,,Juknaičiai" (vadovė Loreta Margarita Černeckienė) koncertinė programa.

DĖKOJAME VISIEMS UŽ PAGALBĄ IR DALYVAVIMĄ RENGINYJE!

Tikslas pasiektas - paskatintas noras peržvelgti šeimos albumus ir dalytis fotografijomis, prisiminimais. Tai svarbu mums ne tik papildyti, praturtinti Vydūno muziejaus archyvą apie Kintų kraštą, bet ir saugoti tai ateinančioms kartoms. Tad labai labai dėkojame visiems, pasidalinusiems nuotraukomis iš asmeninių archyvų, tuo prisidėjus, kuriant renginiui įdomų fotomontažą, ypač Dianai Cyplakovaitei-Valčiukienei, Ilonai Daugėlaitei-Venckienei, Valei Norkuvienei, Elvyrai Molotkovei.

Daugiau apie renginį:

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid06TJfojGu9FkEqBeuX3Xvij71zJkuNJdjbna7jBLUB7upZYY1kh4wjbLkqwQaRHDWl&id=100064973790617

SIŪLOME FOTOGRAFIJŲ DALIJIMOSI AKCIJĄ TĘSTI !

Jei turite asmeninių, šeimos nuotraukų, menačių Kintų apylinkių istoriją, įvykius, vaizdus  mielai priimsime ir saugosime (originalias nuotraukas skenuojame ir grąžiname Jums).