Naujienos

MARIŲ ŠVENTĖ KINTUOSE

2023 07 01


LIEPOS 8 D. MARIŲ ŠVENTĖ KINTUOSE!
Ketvirtą kartą šventės programa orientuota į šeimas.
Liepos 8 d. programa prasidėjo jau nuo 10 val. Ventės rage ekumeninėmis pamaldomis negrįžusiems iš marių. 11 val., Didžiojoje Kintų bažnyčioje vyko koncertas visai šeimai - ,,VAIKIŠKA SIUITA" (klarnetui, styginių kvartetui ir fortepijonui, dalyvauja aktorė-skaitovė Jovita Jankelaitytė), 12 val. - knygelės vaikams apie žveją Kleopą pristatymas ir spalvinimas kartu (autorius – kintiškis dailininkas Martynas Pekarskas). VšĮ,,Kintai Arts“ rezidencijoje veikė parodos.  Šventės metu šurmuliavo ,,Kultūros skūnės" amatininkų turgelis, kuriame mūsų ,,auksarankiai" virė, kepė, su šventės dalyviais bendravo, juos mokė. Kartu su amatininkais ,,fobeliavo", dainavo  ir žaidė Drevernos folkloro ansamblis ,,Žvejytės“ (vadovė Virgina Asnauskienė). Šie renginiai -tai projekto ,,Kultūros skūnės" veikla, gražiai įsiliejusi į miestelio šventės programą. Rėmėjas-EEE finansiniai mechanizmai.
Nuo 14 val. aikštėje vyko muzikinis vaikų sveikinimaskur žiūrovai galėjo pasidžiaugti Kintų pagrindinės mokyklos solistais, šokėjais, Šilutės meno mokyklos Kintų muzikos klasės mokiniais. Dėkojame kūrybingiesiems atlikėjams ir jų mokytojoms Laimai Bušininkienei, Simonai Venckienei, Astai Rupšauskienei. Vaikų muzikinę programą pristatė jaunieji vedėjai, Kintų pagrindinės mokyklos mokiniai: Vanesa Venckutė, Fortūna Gevinytė, Vytenis Kumutaitis. Saldžiuosius prizus vaikams dovanojo Kintų kepyklėlė ,,Smagurinė" bei Birutė ir Raimondas Kelpšos. Mokytojoms keramikai Šalnė ir Audrius Valčiukai dovanojo suvenyrinius puodelius. Kintų bendruomenė (pirmininkė Sigita Kasparavičienė), vykdydama LR Žemės ūkio ministerijos projektą ,,Marių šventė-šeimų uostas" šiemet vaikams dovanojo animatorių ,,Kukulis" užsiėmimus ir klounų DULIDU gatvės spektaklį ,,Let‘s Jazz". AČIŪ
Kokia šventė be batutų! ? Dėkojame ventiškiui Nerijui Jonauskui, kad ne tik pradžiugina vaikus, bet ir spalvingais batutais papuošia miestelio aikštę. Taip pat labai ačiū Rimai Nausėdienei, kuri kasmet į šventę ,,atveda" kumelaitę ,,Libelą".
Šeimoms kiekvieną šventę rengiamos įvairios rungtys, tarp kurių - jau tradicinis orientacinis žaidimas - ,,Pažink Kintus". Šį kartą žaidimo užduotys leido dalyviams pažinti objektus, esančius aplink šventės erdvę ir labiau įsigilinti į šventės programą, nes reikėjo surasti atsakymus, susijusius su veikiančiomis parodomis, tapybos siena, taip pat atsiradusius naujus objektus, kaip paukščių regykla pamaryje ar piešinys ant buvusios katilinės kamino ir pan. Žaidime dalyvavo net 10 kintiškių ir svečių komandų. Puikius prizus dovanojo ,,R2 Ventės vandens sporto centras”, restoranas ,,Oktober Kintai", UAB ,,Mingės egzotika", bitininkai Milda ir Juozas Petkai, Birutės Kelpšienės parduotuvė. ŠEIMŲ UOSTE šeimos rungėsi ir judriojoje estafetėje, kurią antrus metus organizavo ir vedė Simona Venckienė. Estafetėje dalyvavo 9-ios šeimų komandos. Laimėtojų šeimos buvo apdovanotos įspūdingais Jurgio ir Onutės Gečų turizmo sodybos, UAB ,,Mingės egzotika", kavinės ,,Kuršiai", restorano ,,Oktober Kintai" įsteigtais prizais. Šventėje dar vis populiarus rankų lenkimas. AČIŪ organizatoriui Pauliui Morkūnui! O prizus rankų lenkimo varžyboms įsteigė ventiškis Jonas Kuršaitis, dovanojęs kiekvienam laimėtojui po nepamirštamą marių puokštę -rūkytą žuvį.
Šventės metu buvo pegerbta ,,Kintų bendruomenė", mininti veiklos 20-metį,  tradiciškai apdovanoti per metus gimę naujagimiai. Apdovanojimus ir prizus įteikė Šilutės r. savivaldybės meras V.Laurinaitis ir seimo narys Z.Balčytis. Sveikinimus ir apdovanojimus paįvairino grupės ,,Karčema" muzikantų muzikiniai intarpai. Vakaro programoje šventės dalyviai pamatė - Kintų mėgėjų meno kelektyvus: Kintų šokių grupes ,,Kintai", ,,Kaitra", ,,Kanarėlės (vadovė A.Gužauskienė), moterų vokalinį ansamblį ,,Nendra" bei šilutiškę solistę Korneliją, grupes ,,Lietuvaičiai" ir ,,Belcanto".
Pagrindiniai šventės rėmėjai- Šilutės r. savivaldybė, Žemės ūkio ministerija.