Naujienos

MUZIEJŲ NAKTIS VYDŪNO MUZIEJUJE

2023 05 24


MUZIEJŲ NAKTIS KINTUOSE.
Gegužės 19 d. vėlyvą vakarą kintiškiai ir svečiai sugužėjo į Vydūno kultūros centro kiemą, kur vyko kasmetinė Muziejų Naktis. Centras jau eilę metų prisideda prie šios unikalios Europos kultūrinės akcijos. Šių metų renginį organizatoriai skyrė Klaipėdos krašto metams paminėti ir UNESCO Nematerialaus paveldo išsaugojimo konvencijos 20-mečiui, kurios vienas tikslų - stiprinti bendruomenių (tradicijų puoselėtojų, praktikų ir nešėjų) svarbą ir vaidmenį išsaugant bei perduodant nematerialaus kultūros paveldo vertybes kitoms kartoms. Kasmet į šį renginį kviečiami mėgėjų meno kolektyvai, turintys Mažosios Lietuvos tradicijų programą, kviečiami padainuoti, pašokti, vaidinti, taip pat ir šio krašto kulinario paveldo, amatų puoselėtojai, skleidėjai. Vakar visi galėjome paklausyti naujos Kintų ir Saugų moterų ansamblių ,,Nendra" ir ,,Vakarė" jungtinės programos ,,Bėgau jūružėm", kurioje be Klaipėdos krašto dainų skambėjo net keturios Vydūno dainos. Kaip Vydūnas teigė, ,,...muzikai veikiant, nors akies mirksiu sušvinta viduje aukštesnis sąmoningumas". Dėkojame šaunioms ansamblietėms ir vadovėms Laimai Bušininkienei ir Danguolei Žilionienei.
Kieme ne tik dainos skambėjo, bet ir uoslę pamalonino Birutės Gudauskienės iš Rūgalių kepami ,,čirviniai" blynai. Visi vaišinosi užgerdami mėtų, šeivamedžio arbatomis ar kafija. Jautėmės lyg pas omamą.
Renginį užbaigė Usėnų etnografinis teatras ,,Negelys", improvizuotoje centro palėpės scenoje parodęs spektaklį ,,Titnagu apskelti" pagal I.Simonaitytės apysaką ,,Pikčiurnienė" ir E.Barauskienės kūrybą. Malioniai nustebino įtaigi artistų vaidyba ir profesionalus, įdomus režisūrinis spektaklio sprendimas. Dėkojame nepailstantiems artistams ir režisierei Jūratei Daugalienei. Tai antrasis šio kolektyvo spektaklis, kurį matė kintiškiai.
AČIŪ Kintų seniūnui Antanui Kliženčiui ir seniūnijos vyrams už pagalbą ruošiantis renginiui! Dėkojame kantriesiems žiūrovams ir džiaugiamės, kad Jūsų sulaukiame vis daugiau!
Akimirkas užfiksavo R.Tarvydienė ir A.Neimantienė