vidunas33333

header 

Parodos

 LTK Logotipas2 site logo

Šilutės r. viešosios bibliotekos Kintų filiale eksponuojama vaikų kūrybos darbų paroda ,,Vietovardžio legenda".  Tai konkurso, vykusio rugsėjo-lapkričio mėn.  „Ką byloja mano krašto vietovardžiai atrinkti geriausi darbai. Tema - ,,Kaip atsirado kaimo pavadinimas?", tikslas - prisiminti ir įprasminti Kintų krašte (seniūnijoje) esamus ir išnykusius kaimus, jų pavadinimus, pavadinimų kilmę, įdomiausius dar gyvus faktus bei istorijas, esamus vaizdus.  Konkurse  dalyvavo Šilutės r. Kintų pagrindinės mokyklos 5-10 klasių mokiniai  bei mokiniai, lankantys Šilutės vaikų meno mokyklos Kintų dailės skyrių, iš viso - 61 mokinys, kuriuos konsultavo mokytojai N.Sodonienė, V.Ašmonaitė, A.Matvėjėvienė, A.Liekis. Lankytojams pristatoma 16 legendų ir 15 piešinių. Apie projektą ,,Ką byloja Kintų krašto vietovardžiai", kurio viena iš veiklų buvo mokinių literatūrinės kūrybos ir piešinių konkursas sužinosite: http://www.vydunocentras.lt/2014-03-20-07-03-30

VietL1

VietL3 VietL4

VietL5 VietL6

2019-11-28

LTK Logotipas2  site logo

Edukacine pamoka pristatyta šiuo metu palėpėje eksponuojama piešinių paroda ,,Kryžiai". Pamokoje dalyvavo Šilutės pirmosios gimnazijos Kintų skyriaus III d ir IV dklasių mokiniai. Istorijos mokytojas Rubenas Bukavickas kalbėjo apie kryžiaus simboliką ir kilmę. Parodos autorė Irena Šarkuvienė, dailininkė iš Švėkšnos papasakojo, kodėl ir kokius kryžius piešia, kaip keliauja po mažų miestelių ir kaimelių kapines ir atranda įdomius, unikalius kryžius, kurie virsta eskizais, o vėliau piešiniais. Jos piešinių kolekcijoje jau apie 80 kryžių. Parodoje eksponuojami Skuodo, Kretingos, Klaipėdos, Šilutės rajonuose piešti geležiniai kryžiai. Šie mažosios architektūros objektai nyksta. Kai kurie išlikę tik Irenos piešiniuose, mat juos dailininkė piešia nuo 1989 metų. Kalvystės amatą studijavusi Telšiuose, I.Šarkuvienė gerai supranta geležinių kryžių vertę, tad tokios dailės ekspedicijos jai ne tik labai artimos, bet ir būtinos. Piešinys, pasak menininkės, yra ta erdvė, kurioje ji išsilieja. 

Kryž2

 

Kryž1 Kryž6

Kryž5 Kryž4

Kryžiai-afiša A3 - Kop2

Kovo 6 -19 d. Vydūno kutūros centro palėpėje eksponuojama Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos paroda ,,Europa-Vydūno pasaulėžiūroje". Tai projekto ,,Europa-Vydūno akimis" metu rengta fotografijų paroda, kurioje užfiksuotos vietovės, objektai, susiję su Vydūno veikla ir gyvenimu Pagėgių krašte. Kartu išleistos dėlionės pagyvina parodą. Paroda skirta Kovo 11-ajai.

20190309 175733 ParVyd2

ParVyd1

2019-02-08

 Nuo sausio 19 d. Vydūno kultūros centro palėpėje veikia drožėjo iš Juknaičių Stanislovo Meškausko užgavėnių kaukių paroda. Tradicinėmis medinėmis kaukėmis džiaugiasi, stebisi visi, aplankę parodą: ir vaikai, ir suaugę. Įspūdingiausia, jog jas galima paimti į rankas, matuotis, o užsimetus kokį kailį, peruką ar skrybėlę, pavirsti  velniu, ragana ir kitais užgavėnių personažais. Vasario 7 d. vyko netradicinė  technologijų pamoka Kintų pagrindinės mokyklos 7 ir 10 klasių mokiniams (mokytojai Sonata Rangienė ir Pranciškus Viršilas). Atvykusieji iš pačio autoriaus sužinojo, kaip gimsta tokios kaukės, koks naudojamas medis, per kiek laiko galima užgavėnių kaukę išdrožti ir dar daug visokių subtilybių, matavosi ir parodoje nematytas S.Meškausko pristatymui atsivežtas kaukes. Įdomiausia - kaišiojanti liežuvį ,,žydelio" kaukė. 

UžgKaukės1 UžgKaukės2 UžgKaukės3

Uzgaveniu afisa 2019gera

Nors žiema tik įpusėjo, tačiau Lašininis nerimauja: netruks praeiti jo laikas, teks užleisti vietą Kanapiniui. Vydūno kultūros centro palėpę šiuo metu jau puošia drožėjo Stanislovo Meškausko iš Juknaičių Užgavėnių kaukės. Tad laukiami visi. Nuo šios savaitės pradžios kviečiami Kintų pagrindinės mokyklos mokiniai netradicinėms pamokoms. Prisimenamos Užgavėnių tradicijos, mokiniai matuojasi kaukes. Ar atpažįstate?

8 klasė

8kl 1

 5-6 klasės

5-6kl

3 klasė 

3kl 

2 klasė

2kl

1 klasė

1klasė

9 klasės mokiniai

9klasė

7 klasė

7klasė

Kintų dailės skyriaus mokinukai

Svetainei daile

2018-11-13

Pamoka parodoje. Kintų pagrindinės mokyklos lietuvių k. mokytoja metodininkė Nijolė Sodonienė, dažna Vydūno kultūros centro lankytoja, šį kartą 9 klasės mokiniams pamoką vedė fotografijos parodos ,,VYDŪNAS. GYVENIMAS, MIRTIS IR KAS TOLIAU…" fone. Mokytoja, pati stebėjusi parodos pristatymą ir bendravusi su parodos kuratore Ale Jankauskiene, mokiniams tikrai turėjo ką pasakyti. Apžiūrėję darbus, 9-tokai atliko mokytojos paruoštas užduotis.

9-tokai1

9-tokai3 9-tokai

2018-11-13

Baigiantis Vydūno metams Vydūno kultūros centro palėpėje lapkričio 12 d. pristatyta dar viena paroda, skirta mąstytojo, mokytojo, rašytojo 150-osioms gimimo metinėms.  Fotografijos parodos  ,,VYDŪNAS. GYVENIMAS, MIRTIS IR KAS TOLIAU…" sumanytojas fotomeninkas Virgilijus Jankauskas, ieškantis šiandienos ir praėjusio gyvenimo santykio, savo parodoje vizualia kalba per savo prizmę perteikia savo požiūrį į Vydūną, jo gyvenimą. Paroda parengta 2017 m., pasitinkant filosofo, rašytojo jubiliejų. Parodos kuratorė Alė Jankauskienė Šilutės pirmosios gimnazijos Kintų skyriaus gimnazistams išsamiai papasakojo kiekvienos fotografijos sukūrimo istoriją, kuriose  nufotografuotos vietos, tiesiogiai susijusios su Vydūno gyvenimu. Dauguma šių vietovių yra Mažojoje Lietuvoje. Deja, ne visur išlikę namai, nebelikę kaimų. Todėl atkurti autentiškumui–panaudotos istorinės nuotraukos iš muziejų archyvų. ,,Autoriaus tikslas – priartinti Vydūno gyvenimą, jo filosofiją, žinojimą apie įstabią asmenybę prie žmonių, ypač jaunimo", rašoma parodos anotacijoje. Paroda veiks iki lapkričio 28 d. Kviečiame aplankyti!

Vyduno plakatasdd Paroda Vydūnui2

Paroda Vydūnui3

Paroda Vydūnui4 Vydūnui6

Paroda Vydūnui7 Paroda Vydūnui5

2018-10-19

,,Palėpės" galerijoje spalio 18-lapkričio 10 d.eksponuojama Valerijos Kiškienės tekstilės darbų paroda ,,Gelmių spalvos".

Paroda foto1 ApieGelmiųSp

gelmspalv2

DSC 00141

Afiša foto paroda LILIJA 2

Svetainei Apie parodą

Donelaitis afiša 2 - Kopija 

2017-11-21

Dailininkės Renės Banaitienės paroda "Odos plastika" Vydūno kultūros centre buvo pristatyta 17 d. , dalyvaujant Juknaičių moterų ansambliui "Vėjūnė" (vadovė Jūratė Šukienė), šiais metais švenčiančiam veiklos 10-metį.  R.Banaitienės mokinė Jūratė Mierkienė  vedė edukacinę programą, kurios metu Kintų moterys gaminosi padėkliukus iš odos.  Apie autorę skaitykite http://klaipeda.diena.lt/naujienos/klaipeda/menas-ir-pramogos/kintai-vilioja-ir-menu-837508  Foto Redos Cirtautienės

Od1 

Jukn2

Od3 Od2

Od4 Odos darbai 

Odos darbai2

2017-11-16

Odos plastika skelbimas - Kopija

2017-08-17

Emali parodos skelbimas

Šiuo metu Telšiuose eksponuojama Šilutės meno mokyklos Kintų dailės skyriaus mokinių darbų paroda, kuri vasario 6 d. buvo pristatyta Dailės akademijos galerijoje. Dailės mokytojas Romas Tarvydas. 

Telš Par1

Telš Par2 Telš Par3

 AFIŠA-kintai dailė- Telšiuose Rieš paroda - Kopija

2016-11-05

Penktadienio vakarą  dailininkė iš Viniaus Jūratė Buožienė pristatė autorinę tekstilės darbų parodą "Dingę prūsai". „Prūsija, prūsai – kažkam tai išnykusi iš žemėlapio valstybė, kažkam – senovės baltų gentis, dar kitiems – užgesusios kalbos atgarsiai. Ir visiems – kažkas prarasto, negrįžtamai nugrimzdusio praeitin. Man Prūsija – mėlyno dangaus, sodrios žemės atspindys marių vandenyje. Ir žmonės – kokie jie buvo – nežino niekas, nes jie – dingę prūsai“, – skaitome pačios dailininkės ranka batikos technika įrašytoje parodos anotacijoje. Įspūdingo dydžio darbai byloja išnykusios tautos istoriją, gyvenimo būdą, tradicijas. Kurdama Jūratė Buožienė rėmėsi įvairiais istoriniais šaltiniais, pasakojimais, legendomis. Batikos technika Jūratė Buožienė užsiima jau 30 metų, atradusi savo rišimo būdą. Tai pimoji jos paroda Šilutės rajone, kuri veiks Vydūno kultūros centre visą lapkričio mėnesį. Renginio jaukią iš šiltą atmosferą padėjo sukurti Šilutės meno mokyklos kanklininkės, vadovaujamos mokytojos Angelės Alšauskienės.

Akimirkas iš renginio galite pamatyti https://goo.gl/photos/Z6Cy2Xw7V3M6Pbbe9

Foto Romo Tarvydo  

Prus2 Prus3

Prus4 Prus5

Paroda Aukštumala

2016-04-09

Penktadienį, t.y. balandžio 8 d. 16.00 val. į Vydūno kultūros centrą susirinko tie, kam įdomus karpymo menas. Nuo kovo 11-osios čia buvo ekponuojama inkakliškės Virginijos Rukšnaitienės karpinių paroda "Gimtinės raštai". Moteris papasakojo, kaip pradėjo karpyti. Kaip pati sako, ji yra išbandžiusi daug veiklų: mezgusi riešines, servetėles, lanksčiusi iš popieriaus. Karpinių iškarpiusi daug - galima parengti ne vieną parodą. Jos karpinius jau pamatė Vilkyčių, Švėkšnos gyventojai, ateityje pamatys ir naumiestiškiai. Karpymo subtilybių pamokė ir renginio dalyvius.   Veikli moteris, pakvietusi folkloro ansamblio "Dainoriai" dainininkų grupelę, kuriems pati vadovauja,  kartu padainavo  "visą puokštę"  lietuviškų romansų. Vakaras neprailgo. Ir dalyviai, ir žiūrovai ilgai nesiskirstė. 

2karp  3karpSAM 3437

4karp  5karp

6karp   7karp 

8karp  9karp

10karp  11karp

2016 m. vasario 17 d. 

Kintų Vydūno kultūros centre,  minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, buvo pristatyta paroda "Lietuvininkų kraštas". Vydūno muziejuje parengtą parodą pristatė direktorė Rita Tarvydienė. Joje ne tik  Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus su partneriais (Gargždų krašto muziejumi, Kintų Vydūno kultūros centru, Šilutės muziejumi, Salos etnokultūros ir informacijos centru, Neringos istorijos muziejumi, Tomo Mano memorialiniu muziejumi ir Martyno Jankaus muziejumi.) išleisti plakatai, bet ir  seni daiktai, rakandai iš Vydūno muziejaus fondo bei Jurgio Gečo (Mingė), Gražinos Šimkuvienės (Prycmų k.), Sigitos Šikšnienės privačios kolekcijos. 

Liet kr1

Liet kr2

Liet kr3

Liet kr4

Liet kr5

Liet kr6

Liet kr8

Liet kr9

 2015-11-29

Lapkričio 26 d. Telšiuose, dailės akademijos galerijoje buvo pristatyta Kintų Vydūno kultūros centro emalio meno kolekcijos "Pamario ženklai" paroda.  Dalyvavo  simpoziumo  "Pamario ženklai"  dalyviai,  Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto dėstytojai ir studentai, džiazo muzikantai Eugenijus Jonavičius ir Arnoldas Jankūnas.  Paroda veiks iki gruodžio 17 d.

Emalio meno kūrėjų simpoziumas "Pamario ženklai" Kintų Vydūno kultūros centre vykdomas nuo 2003 metų. Per 12 metų sukaupta daugiau, nei 100 vienetų unikali emalio meno miniatiūrų kolekcija, kurioje yra 30 autorių darbai iš Lietuvos ir kitų pasaulio šalių,  populiarinančių emalio techniką: Gruzijos, Rusijos, Estijos, Vokietijos, Latvijos, JAV, Italijos. 2007 m.  išleistas katalogas, sukurtas DVD, 2014 m.- kalendorius-atvirukų rinkinys. Nuo 2006 m. penkerius metus su dailininkais kūrė  džiazo muzikantai (vadovas Eugenijus Jonavičius), išleido CD.  Emalio meno  miniatiūrose fiksuojama Pamario krašto gamta, istorija, įvykiai, žmonės, simboliai, atspindintys žemės ir vandenų kraštą. Taip atsirado teminiai kūriniai, skirti Šilutės kraštui: „Tiltai“, „Mažoji Lietuva“, „Laiškai Vydūnui“, „SAGA Kristijonui Donelaičiui“, "KODAS - VĖTRUNGĖ"ir kt.  2015 m. emalio meno laboratorija Kintuose vyko jau 13 kartą. Simpoziumą remia Šilutės rajono savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba. 

 MG 1115    MG 1126

 MG 1124   MG 1121

2015-11-17

Lapkričio 13 d. Plungės viešojoje bibliotekoje (parko g.7) buvo pristatyta  istorinė paroda "Lietuvininkų kraštas: istorija, kultūrinė sąvastis ir paveldas", skirta etnografinių regionų metams. Parodos organizatoriai - Kintų Vydūno kultūros centras (Šilutės r.), rengėjas - Mažosios Lietuvos istorijos muziejus su partneriais: Gargždų krašto muziejumi, Kintų Vydūno kultūros centru, Šilutės muziejumi, Salos etnokultūros ir informacijos centru, Neringos istorijos muziejumi, Tomo Mano memorialiniu muziejumi ir Martyno Jankaus muziejumi. Į parodos pristatymą atvykę lankytojai išgirdo pasakojimus lietuvininkų tarme, kuriuos pafobeliavo žinoma renginių vedėja Vaida Galinskienė, šio krašto dainas, kurias atliko Šilutės folkloro ansamblis "Ramytė" (vadovė Giedrė Pocienė), parodą pristatė Vydūno kultūros centro direktorė Rita Tarvydienė. Pabaigoje visus kafija (kava) ir zankuchu (keksu) vaišino Vydūno kultūros centro muziejininkė Reda Cirtautienė ir kultūrinės veiklos vadybininkė Asta Neimantienė. Paroda veiks iki gruodžio 6 d. 

R Tavydienė pristato parodą     Folkloro ans Ramytė ir Vaida Galinskienė

R Tarvydienės rankose kuršmarių vėtrugėlė     IMG 8427

Direktorė R Tarvydienė muziejininkė R Cirtautienė vadyb A Neimantienė     IMG 8417

„SU MOLBERTU

PO MAŽĄJĄ LIETUVĄ

A n o t a c i j a

    Parodoje eksponuojami  Šilutės I gimnazijos Kintų skyriaus 4f  klasės mokinių kūrybiniai darbai.  Tema: "Su Molbertu po Mažąją Lietuvą". Eksponuojami 12 mokinių darbai.

   Mažosios Lietuvos simboliai, ženklai, architektūrinės detalės rinktos iš įvairių literatūrinių šaltinių, ieškota fotografuojant Kintų miestelio, Ventės kaimo architektūrinį paveldą.  Kuriant kompozicijas, mokiniai turėjo galimybę laisvai rinktis komponavimo būdą, naudoti mišrias technikas ir taikyti įgytus plastinius gebėjimus. Didelis formatas pasirinktas neatsitiktinai.  Žinoma, tokį formatą "suvaldyti" yra nelengva - tai nemažas iššūkis, tačiau tai - galimybė pademonstruoti grafinės ir spalvinės raiškos būdus, vizualinį suvokimą.

                                 Aurimas Liekis, dailės mokytojas metodininkas

Atvirukų paroda

atvirukas

Irish gambling website www.cbetting.co.uk Paddy Power super bonus.