Baigtas 1-4 klasių mokinių piešinių konkursas ,,Milžino saga" ir išrinkti laimėtojai

  • Titulinis
  • Projektai
  • Baigtas 1-4 klasių mokinių piešinių konkursas ,,Milžino saga" ir išrinkti laimėtojai
Šiuo metu ruošiama knygelė, kurioje bus talpinami įdomiausi, originaliausi vaikų darbai ir pamario krašto legendos apie milžinus.
Eglės Gečaitės, 2 klasė  ir Beno Kasparavičiaus, 3 klasė  darbai

Konkurso rezultatai:
Tarp 1 klasės mokinių I-a vieta atiteko Austėjai Jusytei, II-a - Jasminai Hijazi, III-ia -Danieliui Žukauskui ir Elijai Jonauskaitei, 2 klasės - l-a vieta Eglei Gečaitei ir Gytei Valiukevičiūtei, II-a -Saulei Bžeskutei, III-ia - Urtei Vyšniauskaitei, Danieliui Grikšui, Dainiui Pustovojui, 3 klasės - I-a vieta - Benui Kasparavičiui, II-a -Nedui Žemguliui, III-ia -Malek Anas Ahmad Hijazi, Kamilei Pustavojūtei, Benui Mačiulaičiui,4 klasės -I-a vieta - Eglei Retenytei, II-a - Ramintai Lukoševičiūtei, III-ia -Edvinui Dauskurtui.Organizatoriai sulaukė net 46-ių darbų. Mokiniai piešė tema: Pamario krašto milžinas. Dėkojame Kintų pagrindinės mokyklos pradinio ugdymo mokytojoms Astai Matvėjėvienei, Ilonai Papievienei, Irenai Šerkienei, Vidai Viršilienei už bendradarbiavimą.
Tai viena projekto ,,Milžino saga" veiklų.  Projekto rėmėjai LR Kultūros ministerijos Kultūros taryba ir Šilutės r. savivaldybė.
 

Šie metai Vydūno kultūros centro darbuotojams taip pat darbingi. Gautas finansavimas vasaros Emalio meno laboratorijai ,,Pamario ženklai 2020" (iš Kultūros tarybos - 8000 Eur, Šilutės r. savivaldybės-1000 Eur), kūrybinei ekspedicijai ,,Milžino saga" (iš Kultūros tarybos - 6000 Eur, Šilutės r. savivaldybės-1800 Eur), Europos paveldo savaitei ,, Mėlynojo ženklo pažinimo keliu" (iš KM Paveldo departamento - 1200 Eur, Šilutės r. savivaldybės - 630 Eur) 

KŪRYBINĖ EKSPEDICIJA ,,MILŽINO SAGA" 

Projekto tikslas - 

Minint Kintų vardo jubiliejų, atrasti, prisiminti Kintų krašto legendas, įprasminti ir veiklinti Kintų seniūnijos legendomis apipintas gamtos vietoves, įjungiant profesionalius Klaipėdos krašto dailės specialistus, gamtininkus, etnologus, kuo platesnį seniūnijos bendruomenės žmonių ratą, ypač šeimas, vaikus ir jaunimą, įtraukiant atvykstančius turistus iš Lietuvos ir užsienio, skatinant visus domėtis šio krašto paveldu, sudarant sąlygas meninei saviraiškai ir kūrybai, skatinant būti aktyviais vietos kultūros tradicijų ir paveldo puoselėjimo dalyviais, kultūrinio turizmo veiklų bendraautoriais.

 Veikla-

Virusas COVID-19 pakoregavo ir projektų vykdymo planus. Dalis renginių nukelta rudens laikotarpiui. Tačiau liepos mėn. įvyko pirmasis renginys - vasaros tapybos pleneras, kurio organizavimo tikslas - dailininko akimis pažvelgti  ir spalvomis, potėpiais išreikšti legendomis apipintas Kintų apylinkes.  Jame dalyvavo didelis kultūros, meno ir dailės mylėtojas Vytautas Gocentas

Keletas biografijos žinių apie plenero dalyvį: Vytautas A. Gocentas, gimė 1953 m. balandžio 23 d. Klaipėdoje, krikštytas Kretingoje, o konfirmuotas Šilutėje. Tėvai – teisininkas Jonas J. Gocentas (1897-1974) ir namų šeimininkė ir darbininkė Lėna/Elena Srūgytė-Gocentienė (1916-2004) kilę iš Gardamo ir Žemaičių Naumiesčio, Paprūsės evangelikai, palaidoti Ž. Naumiesčio evangelikų liuteronų kapinaitėse. Autorius 1960-1971 m. m. baigė Klaipėdos Vydūno ir I. Simonaitytės (tuomet – IV ir XV vidurines) mokyklas, 1976 m. – Vilniaus universitetą, greta ekonomisto diplomo įgydamas ir dailės būrelių vadovo pažymėjimą Estetinio lavinimo katedroje. Lankė tris dailės studijas: Klaipėdos kultūros rūmuose dailininko Vaclovo Rimkaus (1970-1971), Vilniaus universitete dailininko Kosto Dereškevičiaus (1972-1976) ir Profsąjungų rūmuose dailininko Rimanto Z. Bičiūno bei dailininko Vladimiro Nesterenkos (suaugusiųjų dailės studija “Paletė”, 1977-1994 m. m.)

            Apie plenerus Klaipėdos krašte, parodas Lietuvoje ir svetur. Nuo 2012 m. autorius dalyvauja tapybos pleneruose Rusnėje, Šilutėjė, Klaipėdoje, Kintuose.

Pleneras Kintuose. Kraštietis savaitę tapė Kintų peizažus – pamarys, valtys, senieji kintiškių trobesiai… Atrodo, kad norėta aplankyti visus gražiausius miestelio kampelius ir atminčiai apturėti jų vaizdus. Nuo padūmavusių iki “pakelta” palate tapytų darbų, kuriuose spalvos visa jėga skleidžiasi. Tris tapybos darbai po parodų keliaus į Kintų liuteronų parapiją ir bus “Donelaičio namų” galerijos pradžia – tuo labia džiaugėsi parapijos kunigas Mindaugas Žilinskis, kuris čia krikštijo vaikelius, kurių per penkerius metus tėvai ir krišto tėvai į jo aptarnaujamas parapija atnešė jau pirmąjį šimtą.

Plenero metu autorius sulaukė pagalbos ir patarimų – buvo atvykęs meninkas doc. Romanas Borisovas, filosofas prof. Helmutas Arnašius, o nuolatos globojo ir konsultavo Rita ir Romas Tarvydai, Vydūno kultūros centro vadovai ir pedagogai. 

 Plenerui baigiantis buvo galimybė aplankyti Mažosios Lietuvos patriarcho ir aušrininko, spaustuviniko Bitėnus, kur vyko “Muziejų kelio” atidarymas, o Centro direktorė R. Tarvydienė visus pakvietė aplankyti ir mąstytojo, rašytojo, pedagogo, chorvedžio ir visuomenės veikėjo Vydūno Kintus. Po to buvo galimybė apsilankyti Klaipėdoje ir pamatyti, išgirsti ir žavėtis kompozitoriaus Richardo Vagnerio opera “Skrajojantis olandas” – taip atsitinka tik kartą gyvenime, kad gimtajame mieste esi visur laukiamas ir kviečiamas, o spektaklio metu į “Lindenau&Co“ laivų statyklos elingą įplaukia vėtrų ir audrų blaškomas laivas... Gyvenimas ir opera turi daug sąsajų. Išgyvenimai pasilieka ilgiems metams. Autorius išvyko kupinas malonių prisiminimų. Išsivežė nemažai pradėtų ar jau užbaigtų darbų, kurie bus eksponuojami ir Vilniuje, ir Šilutėje, ir Rusnėje. Laukia nauji plenerai, naujos  kūrybinės svajonės. Vėl ir vėl norisi sugrįžti į tėvų kraštą, atverti etiudininko dėžę ir tapyti, pieši. Mokytis ir džiaugtis, atrasti ir pasidalinti.

P. S. Kelionės į plenerą rėmėjas – senelių namų „Sevilis“ (Vilnius) direktorė Eugenija Žvinienė. Autorius nuoširdžiai dėkojo už galimybę atvykti į puikiai organizuotą plenerą Kintuose.

Informaciją apie plenerą parengė Rita Tarvydienė ir  plenero bei parodos autorius Vytautas A. Gocenta