vidunas33333

header 

NAUJIENOS

2019-08-16

KINTŲ VYDŪNO KULTŪROS CENTRO EMALIO MENO GALERIJOJE EKSPONUOJAMA 2019 M. 

TARPTAUTINĖS EMALIO MENO LABORATORIJOS "PAMARIO ŽENKLAI 2019"

NAUJAI SUKURTŲ EMALIO KŪRINIŲ PARODA "VIETOVARDŽIO LEGENDA"

Projektas vyko 17-tą kartą. Dalyvavo menininkai iš 6 pasaulio šalių. 

Pamario zenklai 2019 dalyviaiEmalio lab uzdarymas 2019 Kintai VYDUNOKC Foto Algis DarangauskasRamiz Abasov AZB 2019 sumažinta Keramika 2019 Kintai VYDUNO    42 resize 

2019 metais Kintuose jau 17 metus vyksta emalio meno kūrėjų laboratorija "Pamario ženklai".  Unikalioje vietoje, Kintų Vydūno kultūros centre, kur mokytojavo ir gyveno žymus Lietuvos filosofas ir rašytojas – Vydūnas. Kasmet iš įvairių šalių, kur yra gyvos emalio meno kūrimo tradicijos, kviečiami menininkai, profesionalūs emalio meno kūrėjai, bendrai kūrybinei akcijai. Tema kasmet yra vis kita ir dažniausiai dedikuojama Lietuvos krašto kultūros ir istorijos pažinimui. Kadangi 2019 m. Lietuvoje skiriami vietovardžių metams paminėti, stovyklos tikslas kviesti menininkus susipažinti su dingusių Mažosios Lietuvos regiono pavadinimų istorija ir pasidalinti savomis istorijomis ir legendomis apie jų gimtinės vietovardžius; jų kilmę, legendas ir filosofinę reikšmę žmogaus identitetui.

"VIETOVARDŽIO LEGENDA" tokia siūloma tema 2019 metų emalio kūrėjų stovyklai. Kadangi 2019 m. kūrybinės stovyklos tikslas yra ne tik naujos kūrybinės temos vystymas, bet ir gilinimasis į vieną pasirinktą emalio meno techniką, tam turime stiprius partnerius emalio meno kūrėjus iš Gruzijos (Sakartvelo). Šioje šalyje ypač senos ir gilios pertvarinio emalio kūrimo tradicijos. Tai technika, kai piešinio kompozicija kuriama išlankstomos vielutės pagalba. Sakartvelas (Gruzija) garsėja šia technika sukurtais kūriniais nuo viduramžių laikų. Todėl kviečiami šios šalies profesionalūs meistrai meninėmis priemonėmis papasakoti ir savo šalies vietovardžio gimimo ir praradimo istoriją. Ši tema aktuali ne tik lietuviams, bet ir kitoms šalims patyrusiems okupacijos ir globalizacijos pasekmes.

Kintuose ES ir valstybės lėšomis yra įkurta vienintelė Lietuvoje metalo meno specializuota laboratorija su visa reikalinga technine įranga ir sukurtomis kūrybinėmis darbo vietomis 8 dailininkams. Kintų Vydūno kultūros centras vykdydamas šį projektą tęsia, puoselėja ir kultūriškai bei geografiškai plečia šį unikalų emalio meno žanro populiarinimą. Per 16 metų laikotarpį jau dalyvavo daugiau, nei šimtas dalyvių iš skirtingų Europos šalių ir iš skirtingų Lietuvos regionų. Sukaupta virš 170 emalio meno kūrinių kolekcija, kuri eksponuojama nuolatinėje emalio meno galerijoje. 

Norėdami išsaugoti ir pratęsti 16-os metų darbo rezultatus ir užsimezgusius ryšius su tarptautiniais kūrėjais, Kintų Vydūno kultūros centras bendradarbiaudamas su Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriumi siekia toliau plėtoti emalio meno meistriškumo platformą unikalioje pamario krašto vietovėje. Šiais metais nutarta gilintis į pertvarinio emalio techniką, kurią nuo Bizantiškojo meno laikotarpio puoselėja gruzinų menininkai, perdavė amato tradicijas į kitas šalis ir Lietuvos kūrėjams taip pat. Viena iš sių metų stovyklos užduočių: šia technika papasakoti dingusio Vietovardžio legendą. Taip pat bus organizuojamos pažintinės ekskursijos po Mažosios Lietuvos regiono vietoves bei dalyvių kūrybos pristatymo vakarai. Įspūdžiai ir kūrybiniai sumanymai liks emalio meno miniatiūrose, kuriose dailininkai papasakos savo pasirinktų dingusių vietovardžių istoriją.

Projekltą finansuoja Kultūros Taryba, Lietuvos respublikos Kultūros ministerija, Šilutės rajono savivaldybė.

 

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
Irish gambling website www.cbetting.co.uk Paddy Power super bonus.